Covid 19 - Výskyt pozitivního jedince

26. Říjen 2020

Vážení rodiče,

je mi opravdu nemilou povinností psát zrovna takovéto informace. Doba je momentálně těžká a už došlo s uzavřením bohužel i naši MŠ.  Do poslední chvíle jsme bojovali s nedostatkem pedagogů, kteří nebyli pozitivní na Covid 19 a nyní musíme čelit prvnímu výskytu, zatím u dítěte. Nicméně se snažíme i nadále si zachovávat „pozitivní“ mysl. To nám asi v téhle době všem, i Vám samozřejmě, nejvíce pomůže. Chápu Vaší nelehkou situaci. Nebudu to tady více rozepisovat, všichni víme…

Do poslední možné chvíle jsme dodržovali doporučení, pavilony nespojovali a žádali jsme Vás v rámci Vašich možností, abyste si děti ponechali doma. Za Vaši vstřícnost a ochotu Vám opravdu VELMI DĚKUJEME!! A moc nám to pomohlo.

Od 16. 10. musely bohužel sloužit učitelky z pavilonu B na i pavilonu A, abychom zajistili provoz. Stejně tak pak i děti z B odcházely na odpolední odpočinek až do konce provozu MŠ, na A.

Tato informace byla bohužel v množství mailů na KHS přehlédnuta, a proto došlo prvotně k uzavření pavilonu B. Po dnešním jednání musíme bohužel uzavřít i A.

Chápu, že strohé SMS zaslané ze systému, který umožňuje jen 160 znaků, byly zrovna o víkendu nemilé, ale lépe jsem Vás v dané situaci informovat neuměla.

Situace s výskytem Covid 19 je v současné době taková:

V pavilonu B se v rodině 19. 10. vyskytl Covid 19. Matka ihned kontaktovala MŠ a od následujícího dne dítě do MŠ nedochází, 19. 10. odešlo po obědě. V pátek byli ostatní členové rodiny na testech a sobotní výsledek byl bohužel pozitivní u všech. Ihned po té mě matka na doporučení KHS kontaktovala a já pak jednala během víkendu s KHS. Výsledek je bohužel takový, jaký je.

Karanténa počítá již od 20. 10., kdy už dítě v MŠ nebylo a měla by končit 29. 10. včetně.

Pokud by vše dobře dopadlo, mohla by MŠ být znovuotevřena v pátek 30. 10.

Záleží také na výsledcích testu zaměstnanců. O všem Vás budu prostřednictvím krátké a stručné SMS informovat.

Stejně tak mě v pátek 23. 10. kontaktovala matka dítěte z pavilonu A, že je pozitivní na Covid 19. Dokud není pozitivní i dítě, neznamená to pro MŠ žádné opatření.

Vystavení OČR:

Formulář ČSSZ s potvrzením o uzavření MŠ Vám vystavím na požádání a odešlu na Vaši uvedenou mailovou adresu, případně jej budete mít k dispozici v MŠ a o jeho převzetí se domluvíme telefonicky.

Telefonní čísla, ze kterých Vám chodí hromadná SMS, jsou čísla ze systému Správy MŠ a neslouží ke vzájemné běžné komunikaci.

Pokud byste potřebovali cokoliv vědět, informovat se nebo pouze zareagovat na sms, kontaktujte mě na telefonním čísle: 733 127 290.

Opravdu se všichni moc těšíme, až vše budu fungovat tak jak má a „svět bude opět v pořádku“.

Všem Vám přejeme hodně sil a pevné zdraví,

Petra Fiklíková a kol.